Ostatnio dodane produkty

Nie masz produktów w koszyku

Menu

narożniki do zdjęć

Narożniki do zdjęć to jedno z najbardziej praktycznych rozwiązań w kwestii wklejania zdjęć do tradycyjnych albumów. Są małe i proste w użyciu, można je kupić zarówno w wersji standardowej, jak i dekoracyjnej. To świetne narzędzie dla każdej osoby, która tworzy swoje albumy ręcznie i chce przyspieszyć swoją pracę.

Standardowe i dekoracyjne narożniki do zdjęć

Stosowanie narożników do zdjęć jest bardzo proste. Wersja standardowa narożnika składa się z dwóch części: na górze znajduje się przezroczysta folia, która nachodzi na zdjęcie w bardzo niewielkim stopniu, zaś od spodu warstwa cienkiego papieru z solidnym klejem. Narożniki do zdjęć pozwalają na łatwe przymocowanie zdjęć do stron tradycyjnych albumów wykonanych z pergaminu lub papieru. Po wklejeniu do albumu i umieszczenia fotografii narożniki pozostają niewidoczne, dzięki czemu nie zaburzają estetyki całej strony.

Narożniki do zdjęć dostępne są także w formie dekoracyjnej. W przypadku narożników dekoracyjnych górną warstwę stanowi kolorowa, często zdobiona lub tłoczona we wzorki folia. Zazwyczaj nie nachodzi ona na zdjęcie dalej niż kilka milimetrów, stanowi więc subtelną dekorację i nie zakrywa ważnych elementów fotografii. Takie narożniki same w sobie stanowią przepiękną ozdobę albumu i pozwalają zaoszczędzić czas na jego dekorowaniu. Jednocześnie wciąż spełniają funkcję praktyczną, czyli przymocowują zdjęcia do albumu.

Niewątpliwą zaletą każdej wersji narożników do fotografii jest możliwość wymiany zdjęć bez ich odrywania. Same fotografie nie mają kontaktu z klejem, a są jedynie umieszczane w narożnikach pomiędzy warstwą papieru a folią. Dzięki temu raz wykonany album wcale nie musi na zawsze pozostać taki sam. Można wymieniać w nim zdjęcia i nadać mu w ten sposób nowe życie, a także stworzyć zupełnie nowe strony prezentujące inne wyjątkowe wspomnienia.

Narożniki do zdjęć dostępne są w opakowaniach zawierających nawet kilkaset sztuk, dzięki czemu wystarczają na przymocowanie nawet kilkudziesięciu fotografii. To niedrogie, a zarazem bardzo praktyczne narzędzie, które umożliwia estetyczne przymocowanie zdjęć do kart albumu. Warto zdecydować się na zakup narożników, jeśli wykonuje się dużo fotografii i lubi się wprowadzać zmiany w swoich albumach. Narożniki pozwalają na wymianę zdjęć bez uszkadzania ich.

Narożniki do zdjęć najlepiej sprawdzają się przy niewielkich fotografiach. Wówczas folia dobrze je trzyma i nieprędko ulega uszkodzeniom. Przy zdjęciach większego formatu lepiej zastosować praktyczne przylepce. Nie pozwalają one na aż tak łatwą wymianę zdjęć, jednak zdecydowanie lepiej utrzymają na miejscu duże fotografie.

Ręcznie przygotowywane albumy to przepiękny prezent dla bliskiej osoby. Dzięki narożnikom do zdjęć przygotowanie takiego podarunku jest zdecydowanie prostsze i zajmuje o wiele mniej czasu. Do tego narożniki można zastosować w formie dekoracji, decydując się na ich ozdobną wersję. Przygotowany dzięki nim album nie musi zawsze wyglądać tak samo, zaś sama wymiana zdjęć jest bardzo prosta. Fotografie w ogóle nie mają kontaktu z klejem, są więc w pełni bezpieczne i nawet po wyjęciu z albumu pozostaną nienaruszone.