Back to Top

Facebook
Powered by Magento extensions

Jak szybko i skutecznie wkleić zdjęcia w album tradycyjny.

Kiedyś zdjęcia w albumy wklejana na zwykłej dwustronnej taśmie (np. do dywanów).  Było to bardzo pracochłonne, żmudne i trudne do wykonania.

Obecnie jest kilka prostych sposobów umieszczania zdjęć w albumie.

Tradycyjny sposób to narożniki – małe trójkąty, w które wsuwa się zdjęcia a różki nakleja na kartę.
Zdjęcia wklejone w ten sposób wyglądają bardzo stylowo, ale jest to dość pracochłonne.
Przylepce można kupić po 250, 500 lub 1000 sztuk. Łatwo policzyć ile ich potrzebujemy - wystarczy pomnożyć ilość zdjęć przez cztery.
Do wyboru mamy przylepce przeźroczyste i białe przy czym tego białego papieru nie będzie widać jeśli wsuniemy w narożnik zdjęcie.
Niestety większe zdjęcia (formatu 15x21, 20x30) mogą wysunąć się z rożków i wypadaść z albumu ponieważ rożki są małe i nie utrzymują zdjęć.
Od niedawna w naszym sklepie można także kupić ozdobne narożniki.


Inny sposób to przylepce czyli małe kwadraty dwustronnej taśmy. Kwadraty wklejone są na taśmę umieszczoną w kartonowym pudełku.
Jedną stronę fotoprzylepca przyklejamy do zdjęcia a drugą do karty. W ten sposób zdjęcia przykleimy dużo szybciej niż przy użyciu fotonarożników.
Przylepce można kupić po 250, 500, 1000 sztuk a także w trójpaku (3x1000 sztuk), który jest niezbdny jeśli chcemy wkleić kilkaset zdjęć.


Dużo szybciej przykleimy zdjęcia przy pomocy dyspenserów.
Tania, ale bardzo dobra wersja dyspensera to podajnik typu „myszka”. W takim podajniku umieszczona jest taśma do wklejania zdjęć. 
Na rynku dostępne są trzy rodzaje taśm: z kropkami kleju (podajnik fioletowy), z gotowymi prostokącikami (podajnik zielony) lub długa, ciągła taśma (podajnik niebieski).
Każdy podajnik można kupić w wersji jednorazowej lub z wymiennymi wkładami.


Droższa wersja podajnika to pistolet – duży dyspenser z wymienną taśmą. Taką metodę polecamy osobom, które robią dużo zdjęć i często wklejają je w albumy.
Koszt samego pistoletu jest dość duży (od kilkudziesięciu do stu złotych) i opanowanie techniki wklejania zdjęć pistoletem zajmuje trochę czasu, ale przy częstym wklejaniu zdjęć pistolet oszczędzi bardzo dużo czasu. Pistolety polecamy szczególnie profesjonalnym fotografom.