Ostatnio dodane produkty

Nie masz produktów w koszyku

Menu

Jak zrobić album na zdjęcia

Własnoręczne stworzenie albumu rodzinnego to nie lada wyzwanie. tradycyjny album fotograficzny
Wspomnienia razem zebrane mają wartość sentymentalną, dlatego trzeba zadbać o to, żeby były one odpowiednio oprawione.

Najbardziej popularne są gotowe albumy tradycyjne chociaż większe pole do twórczej inwencji dają scrapbooki.
W albumach tradycyjnych wklejamy zdjęcia i na tym kończy się nasza rola i możliwość personalizacji. Możemy ewentualnie dokonać wpisów i opisów długopisami żelowymi natomiast do wykonania scrapbooka możemy użyć niemal wszystkiego.

Przed rozpoczęciem pracy należy się do niej przygotować.
Potrzebny będzie: gruby karton, klej do papieru, pistolet z klejem silikonowym do pistoletu 11 mm, dobre nożyczki oraz wszystko to, czym będziemy ozdabiali strony albumu.
Możemy użyć zdjęcia rodzinne, stare zdjęcia, wycinki z gazet, ulotki, pocztówki, bilety. Guziki, wstążki, cekiny i naklejki także nadają się do dekorowania.

kolaż ze zdjęćPrzygotowani w niezbędne narzędzia, możemy rozpocząć pracę.
Są dwa sposoby na wykonywanie albumu – spontaniczny i zaplanowany.

Pierwszy sposób polega na tym, że niemal każdą stronę ozdabiamy inaczej. Nie musi być motywu przewodniego. Spójność nie jest wymagana. Kartki są osobnymi dziełami, które odzwierciedlają wielobarwność życia.

Innym sposobem jest zaplanowanie całości. Można się skupić na kolorze, który będzie dominował lub na motywie, który będzie pojawiał się na kartach albumu. Dzieło będzie bardziej spójne i przejrzyste. Taką wersję wykonania proponuję osobom, które cenią porządek.
Niezależnie od sposoby, który uznamy za najlepszy, album będzie wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.

Następnie należy karty ze sobą złożyć, najprościej zrobić otwory dziurkaczem i związać ze sobą wstążką lub sznurkiem. Aby ułatwić sobie sprawę można także wykorzystać gotowy album fotograficzny, który ma karty na spirali. Taki album będzie trwalszy i łatwiejszy do przechowania, ale nie będziemy mogli umieścić w nim wszystkich ozdób.