Ostatnio dodane produkty

Nie masz produktów w koszyku

Menu

Wklejanie zdjęć do albumu klasycznego.

Zakup albumu tradycyjnego oznacza, że musimy wybrać sposób mocowania zdjęć w albumie.
Kilka lat temu zdjęcia wklejano przy użyciu dwustronnych taśm (np. do dywanów). Trwało to dość długo, i wymagało precyzji - raz wklejone zdjęcie ciężko było potem oderwać i poprawić. Czasem razem ze zdjęciem odrywał się kawałek kartonu albo wręcz tworzyła się dziura w karcie.

Na szczęście producenci albumów opracowali kilka prostych i szybkich sposobów umieszczania zdjęć w albumie.

Pierwszy, tradycyjny sposób to narożniki – małe trójkąciki, w które wsuwa się zdjęcia a następnie nakleja na kartę.
Zdjęcia wklejone w ten sposób wyglądają bardzo stylowo. Niestety to dość czasochłonny proces a przy tym duże zdjęcia wypadają z albumów ponieważ rożki są małe i nie utrzymują zdjęcia większego niż 10x15.
Jak obliczyć ile nam jest potrzebnych fotonarożników? Wystarczy ilość zdjęć pomnożyć przez 4. Fotonarożniki można kupić w pudełeczkach po 250, 500 i 1000 sztuk.

Drugi sposób to przylepce czyli małe kwadraty dwustronnej taśmy. Jedną stronę przyklejamy do zdjęcia a drugą do karty. W ten sposób zdjęcia przykleimy dużo szybciej.
Jak obliczyć ile nam jest potrzebnych fotoprzylepcy? Przy mniejszych zdjęciach wystarczy ilość zdjęć pomnożyć przez 4. Przy większych (od 13x18) polecamy doklejenie dodoatkowo przylepca na środku zdjęcia. Dzięki temu zdjęcie nie będzie się wybrzuszać na środku i będzie wyglądało elegancko w albumie.
Fotoprzylepca można kupić w pudełeczkach po 250, 500, 1000 i 3000 sztuk.

Kolejny sposób to użycie różnych dyspenserów tzw. „myszek”, wewnątrz których umieszczona jest taśma do wklejania zdjęć. Taką myszką delikatnie przesuwamy po brzegach zdjęcia (wystarczy w samych rogach) i umieszczamy zdjęcie w albumie.
Jaka jest ich wydajność?
Podajnik z taśmą ma 10 metrową taśmę czyli przy jej użyciu wkleimy około 150 większych lub 200 mniejszych zdjęć.
Podajnik z podklejkami ma 650 podklejek więc możemy wkleić około 160 zdjęć.

Osobom, które wklejają dużo zdjęć polecamy specjalny, profesjonalny dyspenser z taśmą tzw. pistolet.
Pomimo tego, że koszt samego urządzenia jest spory (od kilkudziesięciu do stu złotych) a opanowanie techniki wklejania zdjęć pistoletem zajmie trochę czasu to przy częstym wklejaniu zdjęć pistolet zaoszczędzi bardzo dużo czasu.

Zdjęcia można także wklejać przy użyciu specjalistycznych fotoklejów czy też kleju Magic. Kleje są bardzo wydajne (nawet kilkaset zdjęć), ale niestety pracochłonne.

Wszystkie akcesoria do wklejania można znaleźć tutaj: akcesoria do wklejania.